طراحی و اجرای سیستم های کابینت آشپزخانه، کلوزت روم و کمد

ایده ساخت و طراحی کابینت یکی از حیاتی ترین مراحل برای داشتن یک  آشپزخانه منحصربفرد است. از آنجا که حجم قابل توجهی از فعالیت های روزمره در آشپزخانه رخ می دهد، و بخش قابل توجه فضای آشپزخانه را کابینت اشغال می کند، ضروری است  طراحی آشپزخانه به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی و آرامش، حفظ تناسب و یا تقارن، کابردی نیز باشد که فضایی دلپذیر و مناسب با رعایت اصول ارگونومی را فراهم آورد. چیدمان آشپزخانه  باید منطبق بر استانداردها و اصول فنی از جمله تامین نور و فضای کافی باشد و نه تنها اندازه ها و ابعاد از اصول پیروی کند، بلکه جا گذاری تک تک عناصر آن منطبق بر وضعیت فضا مورد استفاده باشد تا در کنار زیبایی، حداکثر کارایی هم مورد توجه باشد. چنانچه ارایه ایده اولیه و در امتداد آن طراحی و اجرای کابینت به درستی انجام نگیرد، روند ساخت کابینت حتی با بالاترین کیفیت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و زمان و هزینه‌های صورت گرفته  به هدر خواهد رفت، بدین ترتیب لازم است تمام مراحل طراحی، ساخت و نصب کابینت به درستی صورت گیرد تا نتیجه‌ مبدل به ایده آل کارفرما و کارنامه درخشان طراح شود.


در فضای خصوصی نیز با استفاده از سیستم های کمد دیواری که امروزه نه تنها برای نگهداری البسه مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه با طراحی درست و استفاده از امکانات روز از جمله اکسسوری انواع کشو، گیره وِزه البسه، کابین جعبه جواهر و ساعت، میز اتو توکار و استند لوازم شخصی و … بخش بزرگی از لوازم منزل را می تواند به صورتی خارق العاده در خود جای داده و به نظم و زیبایی محیط زندگی را دوچندان نماید.


کلوزت روم (اتاق البسه) به بخشی از فاضای خانه یا اتاق مستر گفته می شود که با بهره گیری از کمد، قفسه، آینه قدی و نورپردازی جهت همین امر اختصاص یافته است. استفاده از کلوزت روم این امکان را فراهم می نماید تا تمامی وسایل و لوازم، کفش، کیف و لباس های شخصی به صورت کاملا مرتب و یکجا چیدمان شوند.